Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos

Jau visi metai tarp Sveikatą stiprinančių mokyklų yra ir Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazija, kuri aktyviai prisijungia prie respublikinio projekto „Sveikatiada“ veiklų. Lapkričio 8-oji – Europos sveikos mitybos diena, todėl sveikatinimo programos iniciatorė, mokytoja Ingrida Račickienė visus mokinius, jau nuo pirmadienio pakvietė kurti „Sveikatiados“ projekto dalyvių priesaiką-dėlionę. Gimnazistams padėjo mokytojai Egidijus Kučinskas, Roma Skarbalienė, Lina Liutkienė ir Ingrida Račickienė.

Antradienį ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai bei pradinių klasių mokiniai dalyvavo pažintinėje-edukacinėje pamokoje ,,Aš už sveiką maistą“, kurioje klausėsi „Meškiuko Leduko“ pasakėlės – ginčo apie maistą. Mažieji gimnazijos mokinukai suprato, kad visi maisto produktai, o ypač vanduo, labai reikalingi, tik būtinas saikas. Visuomenės sveikatos specialistė Virginija Mažeikienė papasakojo apie sveiką maitinimąsi visą parą. Ji pabrėžė, kad mitybos racionas turėtų  būti sudarytas taip, kad organizmas gautų  visas reikalingas maisto medžiagas ir energiją idealiai sveikatai palaikyti. Mokiniai atliko įvairias užduotis, pristatė sveikos mitybos piramidę, kada ir kiek reikia valgyti. Pamokos pabaigoje pasitarę grupėse visi mokiniai pakartojo, ką išmoko apie sveiką maistą. Ketvirtadienį, Europos sveikos mitybos dieną, visa gimnazija po pirmos pamokos  dalyvavo rytmetyje ,,Sveikos mitybos žingsniai“. Rytmečio vedėjos, IIIg klasės mokinės Simona Morkutė ir Goda Strumilaitė pristatė pirmadienį sukurtą priesaiką-dėlionę, kuri prasminga, įpareigojanti ir spalvinga.

Lapkričio 8 dieną Europos šalyse visuomet skatinama maitintis sveikai, todėl gimnazistės priminė sveikos mitybos piramidę, pagrindinius mitybos principus: saikingumą, įvairumą bei maisto subalansavimą. Visi sveikos mitybos bruožai buvo surašyti ant obuolio – „lapelio“. Didžiąją žmogaus sveikatos dalį (50%) lemia ne medicina, ne genetika, o gyvenimo būdas. Sokratas buvo teisus sakydamas: ,,Reikia valgyti, kad gyventum, o ne gyventi, kad valgytum.“

Ačiū gimnazijos pavaduotojai Nijolei Lukoševičienei, mokytojai Romai Čepulienei už obuolius, kuriais renginio metu gimnazistės ir vaišino.

Ingrida Račickienė,  sveikatinimo grupės vadovė

Comments are closed.