Betygalos priešmokyklinukų Užgavėnės

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
Jei nebėgsi, išvarysim,
Su botagais išbaidysim!

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Tai viena iš savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų yra kaukės ir persirenginėjimas. Seni žmonės sakydavo – jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi.
Mūsų gimnazijos priešmokyklinės grupės „Ąžuoliukai“ vaikai jau prieš savaitę su auklėtoja ir tėveliais ruošėsi šiai šventei: darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų. Šventės dieną pasikvietę mažiausius gimnazijos draugus ikimokyklinukus „Giliukus“ sugužėjo į gimnazijos salę. Vieni tapo velniais, kiti čigonais, raganomis ar kitais tradiciniais Užgavėnių personažais. Persirengėliai linksmai sukosi rateliuose, garsiai šūkaudami vijo žiemą dainuodami. Po Kanapinio ir Lašininio dvikovos tapo aišku, kad žiema greitai užleis vietą pavasariui. Šventės pabaigoje nuoširdžiai skanduodami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“  atsisveikino su žiemos simboliu More ir vaikų „blogais darbeliais“.Užgavėnių šventė tęsėsi persirengėlių eitynėmis po kabinetus.
Pasivaikščioję po savo gimnaziją, persirengėliai aplankė seniūnijos, ambulatorijos, parduotuvės, pašto, bibliotekos darbuotojus. Tačiau šventė dar nesibaigė, vaikai vaišinosi gautais skanėstais. Po tokio triušmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų.

Comments are closed.