Tęstinė vaikų vasaros poilsio stovykla „Augu sveikas“

Prasidėjus pradinukų vasaros atostogoms mokykloje vėl šurmuliavo 1 – 4 klasių vaikų būrys.  Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijoje organizuota jau tradicine tapusi vaikų vasaros poilsio stovykla „Augu sveikas“. Vaikai susirinko į stovyklą, kur buvo paruošta programa, kupina įvairiausių užsiėmimų, skirtų mokinių užimtumui vasaros atostogų metu. Tęstiniu projektu „Augu sveikas“ siekiama suteikti Betygalos Maironio gimnazijos mokiniams galimybę derinti pažintinę vaikų veiklą ir poilsį, ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo, komandinio darbo kompetencijas, kūrybiškumą ir iniciatyvumą, pilietiškumą, sportinius-turistinius įgūdžius.

Pirmoji diena, kaip visada, buvo šventiška ir darbinga. Pasiskirstėme į būrius, išsirinkome
vadus, susikūrėme taisykles, kurių laikėmės visą stovyklos laiką, gaminome vėjo malūnus, piešėme ant asfalto, kūrėme prisistatymus ir stovyklavietę.

Trys stovyklos dienos buvo skirtos išvykoms: vykome į Kelmės krašto muziejų, kur vyko
edukacinė pamoka „Piemenėlių buitis ir žaidimai“, Panemunės pilį, kur vyko edukacinė pamoka „Lobių paieška“ ir Nemakščiuose esantį „Aštuonračio muziejuką“. Taip pat aplankėme Jūkainių geomorfologinį draustinį.

Paskutinę stovyklos dieną vaikai dalyvavo draugiškose sportinėse žaidynėse, kur nugalėjo
draugystė ir visi buvo apdovanoti medaliais. Uždarant stovyklą kiekvienas pripūtė po balioną ir parašė linkėjimą draugui, balionais apsikeitė su draugais linkėdami kažko gražaus. Kokia pabaiga be padėkų ir dovanėlių, jų taip pat visiems buvo su kaupu. Dėkojame ir stovyklos rėmėjams, ūkininkui Vytautui Butkui už „lobį“, kurį suradome Panemunės pilyje ir KB „Raseinių prekyba“ už vaisvandenius, saldumynus ir ledus.

Džiugu, kad vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai paruošta programa, kurią suplanavo socialinė pedagogė Daiva, pradinių klasių mokytoja Roma, kūno kultūros mokytojas Matas ir padėjusioms įvairiose veiklose – mokytojo padėjėjai Reginai ir pradinių klasių mokytojai Ingridai. Sunku buvo skirtis, bet linkėdami saugios, šiltos ir geros vasaros atsisveikinome iki kitų metų.

Vyresnioji socialinė pedagogė Daiva Butkienė

Comments are closed.