Priėmėme ,,Sveikatiados“ iššūkį ,,400 g. vaisių ir daržovių kasdien“

Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijos bendruomenė priėmė ,,Sveikatiados” projekto iššūkį ,,400 g vaisių ir daržovių kasdien!“. Veiklose aktyviai dalyvavo IUG ,,Giliukai”, PUG ,,Ąžuoliukai” ir pradinių klasių mokiniai, mokytojai ir jų tėveliai.

Kartu su auklėtojomis ir mokytojomis vaikai aptarė, ką  žino apie sveiką gyvenseną, ką reikia daryti, kad būtum sveikas, aiškinosi vaisių ir daržovių naudą žmogaus organizmui. Atliko daug įvairių veiklų: minė mįsles, dainavo daineles, skaitė pasakas, piešė piešinius, žiūrėjo filmukus apie vaisius ir daržoves. PUG ugdytiniai atsineštus vaisius skirstė, kas auga ant medžių, po žeme, virš žemės, o kurie vaisai ir daržovės yra atvežtos iš kitų šalių. Daržoves ir vaisius skirstė pagal dydį, spalvą, svėrė, sudėjo nuo didžiausio iki mažiausio. Po to jas pjaustė, ragavo, uostė, atspėjo pagal skonį, kvapą, lytėdami. Trečiokai ieškojo vaisių salotų receptų ir gamino vaisių salotas. Antrokai gamino vaisių vėrinukus. Ketvirtokai kartu su tėveliais gamino vaisių arba daržovių salotas.

Gimnazijoje mokiniai dalyvauja vaisių ir daržovių programoje ir savo mitybą praturtina įvairiais vaisiais ir daržovėmis. Pietų metu valgo įvairių daržovių salotas prie antro patiekalo.  

Į iššūkį taip pat įsitraukė ir ugdytinių tėveliai, kurie puoselėjo sveikos mitybos įpročius šeimoje bei dalijosi savo patirtimi su kitais.

Supratome, kaip svarbu kasdien praturtinti savo mitybą įvairiais vaisiais ir daržovėmis.

Comments are closed.