Šiltą ir saulėtą spalio  28 – osios dieną Raseinių r. mokyklų bibliotekininkės rinkosi į metodinę dieną  „Maironis, Lietuva ir mes“ Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazijoje.

Pirmiausia buvo aplankyti Maironio tėvų ir giminaičių kapai, šalia esantis piliakalnis, nuo kurio viršūnės tolumoje matėsi Šiluvos bazilikos bokštai. Po Betygalos miestelį ir muziejus mus lydėjo bei  išsamias ekskursijas vedė geografijos mokytoja – ekspertė, gidė  Marijona Navakauskienė. O Maironio gimnazijoje pasitiko gimnazijos jaunosios gidės, supažindino su Maironio ir Istorijos muziejais, aprodė ekspozicijas.

Toliau metodinė diena tęsėsi gimnazijos bibliotekoje. Bibliotekininkė Danutė Enčerienė supažindino su aplinka, naujai kuriama Žaisloteka, veiklomis, kurios vyksta bibliotekoje. Pristatė Betygalos krašto literatų kūrybą, knygas. Buvo diskutuojama dėl metodinės veiklos, renginių organizavimo, dalyvavimo juose.

Buvo aplankyta miestelio biblioteka ir kaimų bendruomenės „Betygala“ namai, susitikta ir šiltai bendrauta su vyriausiąja bibliotekininke Regina Musteikiene, bendruomenės pirmininke Gema Račiena.  Vaišinomės arbata iš žolelių, surinktų piliakalniuose, Dubysos lankose, pamiškėse.

Išsiskiriant rajono mokyklų bibliotekininkų būrelio pirmininkė Dalia Margevičienė ir Raseinių r. švietimo pagalbos centro specialistė  Nijolė Vežbavičienė padėkojo už priėmimą, turiningai praleistą laiką, pasidžiaugė suteikta galimybe susipažinti su unikaliu Betygalos kraštu, pavaikščioti Maironio takais…

                                                               Bibliotekininkė Danutė Enčerienė

Comments are closed.