Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ

Raseinių r. Betygalos Maironio gimnazija šiais metais jau devintą kartą minėjo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“.

Visą savaitę prie socialinės pedagogės kabineto veikė „Linkėjimų šulinys“, kur mokyklos bendruomenė rašė linkėjimus gimnazijai bei vieni kitiems.

Mokiniai klasėse aptarė ir sukūrė po vieną „Gero bendravimo taisyklę“, „Elgesio be patyčių taisyklę“ bei „Pagalbos draugui taisyklę“, kurias užrašė stende, o  gimnazijos komanda perrašė ir paruošė kiekvienai klasei bendras gimnazijos taisykles.

Kovo 20 dieną mūsų gimnazijos komanda vyko į respublikinę konferenciją „Patyčioms – STOP“, kuri vyko Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijoje. Tą pačią dieną  kita komanda, vadovaujama kūno kultūros mokytojo Ričardo Digrio, vyko į Žaiginio Praciškaus Šivickio daugiafunkcį centrą, kur vyko draugiškos tinklinio varžybos.

Kovo 21-22 dienomis 1 – 4 kl. ir 5 – 8 kl. mokiniai  iškirpo  po dvi rankytes, ant kurių  delniukų  užrašė:  „Namuose man gali padėti“, „Mokykloje man gali padėti“.  Po to ant pirštukų surašė geriausius savo pagalbininkus.  I g – IV g. klasių mokiniai paruošė po dvi ,,emocijas“, ant kurių suklijavo rankytes. Emocijos reikalingos tam, kad pagal jų raišką galėtume pažinti kitą žmogų, kad suprastume, kas jam nutinka gera ar bloga.  Jei mūsų santykiai su kitais pablogėja, pagalvokime, gal savo jausmus reiškiame per stipriai? O gal kaip tik taip juos slopiname, jei kiti negali mūsų suprasti? Emocijos – tai lyg kelio ženklai tiems, kas mus supa, ir, žinoma, – mums patiems. Nėra gerų ir blogų emocijų, jos visos  žmogui yra naudingos ir būtinos.

Paskutinę savaitės dieną vainikavo renginys, kuriame komanda pristatė vykdytas veiklas ir perskaitė linkėjimus gimnazijai bei jos bendruomenei. Džiugu, kad mūsų gimnazijos mokiniai noriai dalyvavo visose „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ veiklose. Ačiū už malonų bendravimą ir bendradarbiavimą.

                                                         Daiva Butkienė, vyresnioji socialinė pedagogė

 

Comments are closed.